Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomości za granicą, warto zwrócić uwagę na Dubaj, bo to miejsce z ciekawymi ofertami i idealnym klimatem inwestycyjnym.

Dzisiaj przedstawiamy pięć głównych powodów, dla których warto teraz kupić dom, willę czy apartament w Dubaju.

Turystyka

Dubaj to miasto przyszłości, które istnieje już dziś. W tej chwili to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie i czwarte najczęściej odwiedzane miasto przez turystów i biznesmenów. W związku z tym, że wkrótce odbędzie się tam Expo 2020, które ze względów na pandemię zostało przełożone z zeszłego roku (impreza potrwa od października 2021 r. – 31 marca 2022 r.), zdecydowanie zwiększy się napływ turystów poszukujących krótkoterminowego wynajmu miejsce noclegowych oraz domów i apartamentów wakacyjnych.

Niesamowity zwrot z inwestycji

Przyjmuje się, że światowy średni zwrot z inwestycji w nieruchomości oscyluje w granicach 2-4%, tymczasem Dubaj oferuje zysk wynoszący średnio 7-8%.

Raj podatkowy

System podatkowy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest bardzo zachęcający dla obcokrajowców. Dochody obywateli oraz obcokrajowców są traktowane tak samo. Jednym z największych plusów mieszkania i inwestowania w Dubaju jest zerowy podatek dochodowy.

Rynek wysoce regulowany

Zjednoczone Emiraty Arabskie uznawane są za jedno z najbezpieczniejszych miejsce na świecie, także pod względem ekonomicznym. Rząd ZEA zapewnia wysoce regulowany rynek, który pomaga w utrzymaniu jego stabilności, a tym samym tworzy przyjazne środowisko dla inwestycji w nieruchomości. W Dubaju przyjęto kilka zasad dotyczących regulacji depozytu, limitu czynszu oraz kalkulatora jego wzrostu.

Stabilna waluta

Dirham jest stabilny i powiązany z dolarami amerykańskimi, co pomaga zrównoważyć wartość waluty oraz zapewnić wzrost gospodarczy i stabilność importu oraz eksportu. Przekład się to również na opłacalność inwestycji na rynku nieruchomości. Przelicznik na złotówki jest bardzo prosty, bowiem 1 dirham to w przybliżeniu 1 złoty.