Pandemia koronawirusa zmieniła funkcjonowanie całego świata. Jednym z jej skutków jest upowszechnienie pracy zdalnej. ZEA ogłosiły wprowadzenie nowych wiz dla obcokrajowców, umożliwiających im pracę zdalną z terytorium emiratów.

O możliwości takiej poinformował szejk Mohamed bin Rashid Al Maktoum, emir Dubaju, premier i wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dzięki nowej wizie, obcokrajowcy mogą wjechać do Dubaju i przebywać tam przez rok, bez konieczności podjęcia zatrudnienia na miejscu. Wystarczy, że będą pracować zdalnie na rzeczy swoich firm, nawet jeśli ich biura znajdują się poza Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Władze liczą na to, że taki zabieg pobudzi dodatkowo gospodarkę i ściągnie do kraju szereg specjalistów, zwłaszcza z sektorów opartych na wiedzy, czyli wykonujących wolne zawody lub pracujących na co dzień w branży IT, finansowej, prawniczej czy konsultingowej.

Zdaniem ekspertów, będzie miało to przełożenie nie tylko na wzrost obrotów w gastronomii, rozrywce i handlu detalicznym, ale przede wszystkim na rynku nieruchomości. Wraz ze wzrostem liczby osób przeprowadzających się do Dubaju, popyt na nieruchomości będzie wyższy. Dlatego to idealny czas dla inwestorów na zakup domu czy apartamentu  lub uzyskanie dobrego zwrotu z wynajmu nabytych wcześniej lokali.